Červenec 2011

životopis

24. července 2011 v 19:19 | Domka |  Michael Jackson

Slavný americký zpěvák a skladatel, Michael Jackson - vlastním jménem Michael Joseph Jackson, pocházel z devíti sourozenců. Narodil se 29.8.1958 v Gary, státě Indiana, USA. Byl to zástupce konvenčního popu a taneční hudby, vycházející ze soulu. Kromě svého charakteristicky vysokého hlasu, rytmického cítění a tanečních schopností byl znám i jako velký perfekcionista.
Od roku 1967 byl členem supiny Jackson 5. Jeho otec Joseph velmi dbal na úspěch a image skupiny. Sám byl neúspěšným hráčem v kapele, který snil o velké hudební kariéře. Michael se nicméně několikrát v rozhovorech zmínil o otcově přísnosti hraničící až s agresivitou. Traduje se historka, že když Jackson 5 cvičili doma taneční kroky na vystoupení, otec seděl v křesle s páskem a pokaždé, když některý ze synů pokazil choreografii, dostal výprask. Skupina ale v žebříčcích stoupala stále výš a po podepsání kontraktu s Motown (1968) se z bratrů Jacksonových staly mezinárodní superhvězdy. Natočili tři desky, které hned ovládli americké hitparády. Později, po odchodu Michaela ze skupiny, se stal benjamínkem skupiny Randy
Michael
Po vydání 1. úspěšného sólového singlu Got To Be There (1971) se kariéra skupiny a Michaela jako sólisty rozvíjí souběžně. V počátcích mu pomáhá i jeho přítelkyně, zpěvačka Diana Ross (Jackson ji to později jako skladatel a producent oplatil). Dobře si vedou alba Got To Be There a Ben a v roce 1972 má další hity: Rockin' Robin, Ain't No Sunshine a Ben - tyto hity se umístily na prvním místě americké hitparády.
Michael
V r. 1977 začíná spolupracovat se skladatelem a producentem Quincy Jonesem a objevuje se i v muzikálu The Wiz. Toto setkání je jedno z nejpřelomovějších v celé hudební historii vůbec. Nevíme, zda by to, co mělo přijít, obstálo stejně dobře i bez něj, ale sám Michael Jackson prohlásil na Jonesovu adresu, že pokud nějaká skladba něco potřebuje, pokud jí něco chybí, Quincy vždy ví co to je a přidá to tam. Tato veleúspěšná dvojice začala pracovat na novém materiálu, který měl Jacksona zbavit pověsti toho malého kluka s tím vysokým hlasem.
Michael
Období velkých sólových úspěchů začíná rokem 1979, kdy vychází album Off The Wall, ze kterého vzejdou hity jako Don´t Stop ´Til You Get Enough (1. příčka v USA, později i Grammy) a Of The Wall. Následují další hity - Rock With You (1980) (1. příčka v USA), She´s Out Of My Life (1980) a One Day In Your Life (1981) (1. příčka v Anglii). Sám Michael řekl, že toto album bylo nesmírně důležité kvůli tomu, co se mělo teprve odehrát. V roce 1982 začíná spolupracovat s Rodem Tempertonem a vzniká píseň Thriller. Jen pro zajímavost, tento hit se původně jmenoval Stardust, ale Jacksonovi se tento refrén nelíbil, protože prý nemá tak dobrý zvuk. Velmi spontánně vznilk hit Billie Jean - a to při cestě v autě.
Toto období doprovází další řada hitů - The Girl Is Mine (1982) (duet s Paulem McCartneyem), Beat It (1983) (s kytarovým sólem Eddie Van Halena a skutečnýmy gangstery, 1. příčka v USA), Wanna Be Startin´ Something (1983), Human Nature (1983), Say Say Say (1983) (opět duet s Paulem McCartneyem, 1. příčka v USA). Za rok 1983 si odnesl 8 cen Grammy. Alba se prodalo zhruba 50 milionů, společně se singly něco málo přes sto milionů a dodnes zůstává nejprodávanjším a nejúšpěšnějším umělcem všech dob.
Michael
Po přestávce se v r. 1984 spojuje s Jacksons a následuje obrovské turné Victory. Toto turné mělo být potvrzením toho, že Jackson má neohrozitelnou pozici na trůně popové hudby, nicméně později na jeho adresu řekl, že nebylo tak monumentální jak původně chtěl a necítil se při něm moc dobře. Také má i hitový duet s Mickem Jaggerem - State Of Shock. V následujícím roce skládá společně s Lionelem Richiem charitativní píseň We Are The World a stává se též hlavním představitelem ve filmu Captain EO. Jackson v té době kupuje vydavatelská práva na 250 skladeb skupiny Beatles.
Michael
První místa světových hitparád zaznamenává i album Bad, které přišlo pět let po Thrilleru. Alba se prodalo cca 35 milionů (pro srovnání - Madonnin top je 22 mil.). Toto období provázejí hity I Just Can't Stop Loving You (1987) (1. příčka v USA i v Anglii, duet se Siedah Garrett), Bad (1987) (1. příčka v USA), The Way You Make Me Feel (1987) (1. příčka v USA), Man In The Mirror (1988) (1. příčka v USA), I Want You Back (1988) (remix starého hitu na zn. Motown), Dirty Diana (1988) (1. příčka v USA), Leave Me Alone (1989) (Grammy za videoklip).
Michael
V roce 1988 vychází jeho autobiografie Moonwalker. Stejně obrovsky úspěšné jako předchozí desky je i album Dangerous. Toto album je podle mnohých je nejvyváženější, nejdospělejší a nejucelenější v Michaelově kariéře. Vypadá to, jako by měl recept na nadčasovost. Bylo by jedno kdyby tu desku vydal začátkem osmdesátých let nebo v roce 2008, bude vždycky znít moderně a lidé se nad ním budou rozplývat. Z tohoto alba se prosazují hity Black Or White (1992) (1. příčka v USA i v Anglii) a Remember The Time (1992).
Michael
V r. 1993 získal další Grammy, tentokrát v kategorii legenda. Po vydání alba následuje vskutku velkolepé turné. Má dvě etapy, běhěm nichž proběhne 69 koncertů pro 4 miliony diváků. Ovšem druhá půlka turné dostala hořkou příchuť ve chvílí, kdy byl zpěvák obviněn ze sexuálního obtěžovábí 13ti letého chlapce. Na toto téma bylo sepsáno nespočetně článků a pravda tudíž pravděpodobně spadne do propadliště dějin.
Michael
Michael
Se svou první manželkou Lisou Marií Presleyovou se vzali v květnu 1994, ale již v prosinci 1995 se odloučili. Rozvedli se hned měsíc na to, v lednu 1996. S druhou manželkou Debbie Roweovou má dvě děti, Paris a Prince. Matka jeho třetího dítěte néní známá.
Michael
Během alba Dangerous se Jackson rozešel s Quincy Jonesem a tak následující deska byla očekávána se zatajeným dechem. Dokáže stále vyrobit hity? V červnu 1995 se daočkali všichni odpovědi. Vyšlo album HIStory: Past, Present and Future - Book 1. Jednalo se o 2 CD. Na prvním byla kompilace největších hitů od Off The Wall a na druhém zcela nové písně. Z těch nejvýraznějších vyberme Scream (velmi úspěšný duet se svojí sestrou Janet Jackson a také nejdražší videoklip všech dob - 7 milionů dolarů), Earth Song a Stranger In Moscow.
Michael
Michael
Ovšem následující zpráva šokovala celou Českou Republiku. Do vybraných měst, měla dorazit Jacksonova socha a sám zpěvák řekl, že tam, kde se socha objeví, uspořádá koncert. V momentě kdy se tedy objevila v Praze na Letné, všichni čekali potvrzení domněněk. Potvrzení přišlo a ČR dostala dokonce tu poctu, že zde bylo celé turné zahájeno (první a poslední koncert jsou vždy brány jako symbolické). Koncert se konal 7.9.1996. Během jeho návštěvy jistý bulvární časopis napsal lživé zprávy o tom, že Jackson zneužívá malé děti. Koncert byl tehdy málem zrušen.
Toto období bohužel uzavřelo jistou etapu. Po turné následovala dlouhá odmlka. Až v roce 2001 vyšlo album Invincible, ale společnost Sony Music Michaelovo album sabotovala.Tím chtěla docílit aby jim Michael prodal svůj podíl na ATV katalogu. Z alba bylo připraveno sedm singlů, ale nakonec vyšli jen tři - You rock my world, Butterflies a Cry.
Od té doby se už o Jacksonovi píše pouze v souvislosti s jeho údajným zneužíváním dětí, braní drog a osobním bankrotem. Michael byl zproštěn ze všech desti bodů obžaloby. Malé světlo naděje velkého návratu svitlo 11.2.2008 s vydáním reedice alba Thriller - Thriller25.
Ke konci svého života žil Michael v Las Vegas, kde točíl novou desku a připravoval comeback.
Michael
Ve čtvrtek 25.6.2009 ve 13:28 ho sanitka převezla do nemocnice v hlubokém kómatu. Padesátiletého zpěváka doma zradilo srdce. Záchranářům se ho nepodařilo oživit. Za mrtvého ho prohlásili v 14:26.
Michael
Ale dovnímáme se že Michael Jackson je stále na živu.Pohřeb prý byl falešný a v hrobce nebyl Michael.Podle zdrojů neumřel Michael ale jeho dvojník Casanova která trpěla nemocí na kterou se umírá a nedá se mu pomoct.Však nevíme jetli je to tak a nebo jestli si to bulvár opět vymyslel......

Jacksonovo tajné dítě bude hrát svého otce v biografickém filmu

19. července 2011 v 19:53 | Domka |  Novinky
O pětadvacetiletém Omeru Bhattim se říká, že je tajným dítětem nedávno zesnulého krále popu Michaela Jacksona. Dokonce i celá Jacksonova rodina k němu tak přistupuje a tuto domněnku se ani trochu nesnaží vyvrátit. Bhatti byl vybrán jako osoba, která by měla Jacksona ztvárnit v jeho mladých letech v biografickém filmu, který se bude natáčet v příštím roce.
Omer Bhatti nese až nápadně velké množství podobných rysů se svým domnělým otcem Michaelem Jacksonem v jeho mladších letech. Ne nadarmo se Bhatti živí jako tanečník a často si vydělával právě napodobováním Jacksona a jeho tanečních kroků.
Má se za to, že sám Jackson řekl svým přátelům a rodině, že je pětadvacetiletý Bhatti jeho synem pocházejícím z krátkého románku se zaměstnankyní Piou. Mladý tanečník, jehož rodina žije v Norsku, seděl na slavnostním koncertu na počest Michaela Jacksona v první řadě hned vedle jeho sestry Rebbie.
Podle deníku Sun bude Bhatti hrát Michaela Jacksona ve filmu, který bude pojednávat o jeho hvězdném vzestupu v osmdesátých letech dvacátého století. Blízký zdroj pro britský deník uvedl, že Michaelův příběh od dětství až po jeho první velké úspěchy je ohromující a je to to, co jeho rodina chce, aby se vědělo a šířilo.

Údajným zneužíváním dětí se film zabývat nebude

"Rodina cítí, že by fanoušci chtěli vidět dramatický příběh o své ikoně. Budou chtít zpracovat jeho dětství a zaměřit se na chvíli, kdy se začal stávat slavným. Celá Jacksonova rodina má k Omerovi blízko, stejně tak jako měl i Michael. Je to fantastický tanečník a oni by opravdu moc chtěli, aby hrál ve snímku dospělého Michaela," dodal zdroj.
Bhatti údajně zůstává s Jacksonovou rodinou v USA už od červnové smrti zpěváka. Je dost možné, že si bude chtít zaplatit DNA test a jednou pro vždy ukončit spekulace o tom, zda je opravdovým synem popové ikony.
Nový film by se měl zaměřit na úspěch alb Off The Wall, Thriller a Bad. Rozhodně se však prý nebude zabývat obviněním Jacksona ze sexuálního zneužívání dětí. Natáčet by se mělo začít v roce 2010.

Madonna přiznala, že byla zamilovaná do Michaela Jacksona

19. července 2011 v 19:50 | Domka |  Novinky
Když v jednom ze svých posmrtně zveřejněných rozhovorů Michael Jackson mluvil o tom, že ho Madonna bezhlavě milovala, nevymýšlel si. Popová královna teď sama přiznala, že byla do svého hudebního kolegy bezhlavě zamilovaná. Časopisu Rolling Stone vyprávěla, jak Michaelovi propadla sama ještě coby naprosto neznámá.
"Byla jsem do něj šíleně zamilovaná, naprosto beznadějně. Byl závratně talentový. Ty písně, co zpíval, nebyly vůbec dětské," vyprávěla Madonna magazínu, že Jacksona milovala ještě coby člena skupiny Jackson 5.
Poprvé tváří v tvář se setkali na počátku osmdesátých let, kdy je představil Madonnin manažer Freddy DeMann.
"Závidím mu jeho kariéru v dobrém slova smyslu. Moc bych si přála, abych napsala písně Billie Jean a Wanna Be Startin´ Somethin´. Kterou píseň od něj vlastně nemiluju?", odpověděla zpěvačka na dotaz, zda na Michaelovu hvězdnou dráhu žárlila.

Nejmladšího syna Jacksonovi porodila Mexičanka

19. července 2011 v 19:49 | Domka |  Novinky
Ačkoli se po smrti Michaela Jacksona hlásí k jeho dětem stále víc biologických rodičů, médiím se podařilo zjistit skutečný původ jeho nejmladšího potomka. Blanketa (7) nosila pod srdcem devět měsíců mexická zdravotní sestra, která splňovala zpěvákovy náročné požadavky.
Blanket, vlastním jménem Prince Michael Jackson II, se narodil 21. února 2002 v porodnici v kalifornském San Diegu. Na svět ho podle britského listu Daily Mirror přivedla Helena, pohledná Mexičanka se zdravotním vzděláním.
Podle rodného listu však není chlapcovou matkou, protože v úředním dokumentu se nacházejí informace jen o právoplatném otci, jímž je navzdory mnoha pochybnostem Jackson.
Helena byla jednou z mnoha adeptek, Michael si prohlížel několik složek s fotografiemi žen, jejich životopisy a rodinnými anamnézami. "Vybral si ji, protože měla latino kořeny, americké občanství a dost světlou pokožku. Líbila se mu, protože byla atraktivní a vypadala inteligentně. Živila se jako zdravotní sestra, což ho rovněž zaujalo,"prozradil listu Michaelův blízký přítel.
Mexičanka dostala za své služby odměnu 20 tisíc dolarů, které posla své rodině.

neznámá píseň

19. července 2011 v 19:47 | Domka |  Novinky
Na internetu se objevila nahrávka údajné dosud nevydané skladby zesnulého amerického popového zpěváka Michaela Jacksona s názvem A Place With No Name. Píseň se nápadně podobá skladbě A Horse With No Name skupiny America z roku 1971, uvedl server TMZ.com, který ukázku zveřejnil.
Manažer skupiny dal prý před několika lety svolení, aby Jackson tento song nahrál, přestože se skladbě zmíněné kapely velice podobal.
"Skupina byla velice poctěna, že si Michael vybral právě tuhle písničku," řekl nynější manažer kapely America Jim Morey, který byl Jacksonovým manažerem na přelomu 80. a 90. let.
Nové Jacksonovy nahrávky, které pořídil krátce před svou smrtí, se chystá vydat nahrávací společnost Epic Records. Jackson pracoval na nové hudbě několik let spolu s hiphopovými a rythm and bluesovými hvězdami jako Will.i.m, Ne-Yo a Akon.

12 plastických operací

19. července 2011 v 19:45 | Domka |  Novinky
Přestože tomu nevěřili ani ti, kteří ho zbožňovali, tvrdil Michael Jackson stále, že podstoupil jen dvě plastické operace nosu. Chirurg Wallace Goodstein ale teď promluvil a přiznal, že popový král byl v ordinaci plastického chirurga téměř pořád. A jen během dvou let navštívil svého soukromého odborníka kvůli zákroku v obličeji dvanáctkrát.
"Podstoupil mnohonásobnou operaci. Chodil v průměru každé dva měsíce. Bylo to až dvanáct zákroků během dvou let, v době, kdy jsem tam pracoval," uvedl Goodstein, jenž asistoval Jacksonovým operacím v devadesátých letech.
A chirurg z Los Angeles se také nezdráhá vyjmenovat, jaké zákroky zpěvák podstoupil: "Měl několikrát upravený nos, implantáty v tvářích a uměle vytvořený rozštěp brady. Také si nechal operovat oční víčka…Podstoupil spoustu nevhodných zákroků."

Operace vyústily zhroucením nosní chrupavky

Všechno vyústilo zhroucením nosní chrupavky a téměř totálním kolapsem nosu. Dermatolog Arnold Klein pak problém řešil dlouhodobě: "Znovu jsem mu vytvořil nos použitím výplní. Používal jsem hyaluronovou kyselinu a fungovalo to dobře. Je to ale velmi obtížný zákrok. Musí se to udělat přesně, aby ten materiál pěkně plynul a bylo to dokonale jemné. Říkám vám, že jeho nos začal zase vypadat normálně."
Vyjma plastických proměn obličeje Jackson také v průběhu let výrazně bledl. Za proměnou od hnědé k extrémně bílé pleti stojí porucha i bělící krémy. Podle dermatologa Kleina Jackson sice trpěl vážnou formou vitiliga - ztrátou pigmentu - zároveň ale užíval bělící přípravky, které zesvětlovaly ty části kůže, jež byly ještě tmavé.
"Jeho stav byl velmi špatný, protože začal být úplně skvrnitý po celém těle. Měl to na pokožce celého těla, ale nejvíc na obličeji a rukách, což se léčilo špatně. Lze použít jednu metodu, kdy se používají určité léky a ultrafialové záření, s jejichž pomocí bílé skvrny ztmavnou… jeho stav byl tak vážný, že ale bylo snazší použít jisté krémy, které vybělí tmavé skvrny, takže se zbavíte pigmentu zcela," tvrdí Klein s tím, že se Jackson vyběloval hydrokinonovými deriváty.

Byl Michael Jackson pedofil?

19. července 2011 v 19:42 | Domka |  Novinky
Demokratická kongresmanka z Texasu a její stranický kolega z New Yorku se do sebe ostře pustili ve sporu o tom, jak hodnotit Jacksonův osobní život. Na veřejném rozloučení se zpěvákem ve Staples Centre Sheila Jackson-Leeová (59) bránila popovou legendu před Peterem Kingem (65), který označil Jacksona za pedofila.
"Jako členka Kongresu USA mohu říci, že známe právo. Člověk je nevinný až do doby, dokud mu soudy neprokáží vinu," řekla černošská republikánka s odkazem na rozsudek z roku 2005, jímž ho soud obvinění z pedofilie zbavil.
Leeová narážela na Kinga, který v den pohřbu řekl, že nechápe mediální šílenství okolo hvězdy, u které lidé rádi přehlížejí temnou stránku jeho osobnosti. "Byl perverzní, obtěžoval děti a byl to pedofil. Nechápu, proč se mu věnuje tolik pozornosti, den co den. Co to vypovídá o naší zemi? Myslím, že jsem až příliš korektní," prohlásil kongresman, jehož ostré věty televize prostříhávala do přímého přenosu z rozloučení s Jacksonem.
Vystoupení Leeové část amerického tisku označila za nejslabší článek programu. Politička oznámila, že Sněmovna reprezentantů projedná Rezoluci 600, která má Jacksonovi přiznat tzv. status americké legendy. "Hovoří o Michaelovi Jacksonovi jako o americké legendě a hudební ikoně, světovém humanitárním pracovníkovi a někom, kdo bude oslavován na věky věků," řekla.
"Nemám nejmenší důvod vzít něco ze svých slov zpět," zdůraznil včera King, na nějž se snesla sprška výtek a kritiky od zpěvákových fanoušků.


Michael Jackson - Whatever happens

19. července 2011 v 19:36 | Domka |  Videa

Michael Jackson - Rock With You

19. července 2011 v 19:36 | Domka |  Videa

Michael Jackson - Leave Me Alone

19. července 2011 v 19:35 | Domka |  Videa

Michael Jackson - Earth Song

19. července 2011 v 19:34 | Domka |  Videa

MJ-Man In The Mirror...

19. července 2011 v 19:33 | Domka |  Videa


THIS IS IT

19. července 2011 v 19:32 | Domka |  Videa

In The Closet

19. července 2011 v 19:30 | Domka |  Videa

Slave To The Rhythm

19. července 2011 v 19:29 | Domka |  Videa

Don't Stop 'Til You Get Enough

19. července 2011 v 19:29 | Domka |  Videa

Best of Joy

19. července 2011 v 19:28 | Domka |  Videa

Behind The Mask

19. července 2011 v 19:27 | Domka |  Videa


Keep Your Head Up

19. července 2011 v 19:26 | Domka |  Videa